odpowiedz na temat
  • Autor:
  • ~Wojetekk
  • Data dodania:
  • 2017-02-28 11:53:40
  • Jakie zalecilibyście pokrycie dachu zamiast papy? To ma być do budynku gospodarczego. Nie chcę papy z wielu przyczyn. To miałoby być coś równie taniego lub tańszego i w dodatku praktycznego. Słyszałem o specjalnych panelach z tworzyw sztucznych, czy warto?
  • Autor:
  • ~Radek
  • Data dodania:
  • 2017-03-01 16:51:20
  • Pokrycie z tworzywa to raczej zły pomysł. Wielu inwestorów skarżyło się na krótką żywotność materiału.
    Papa dachowa jest dobrym rozwiązaniem, o ile zastosujemy dobrej jakości produkt np. marki Swisspor, Bauder itp. A jeśli nie papa to może gont bitumiczny? Wszystkie te pokrycia mają niewątpliwie wiele zalet( nie rdzewieją, nie nagrzewają się tak jak blacha). Alternatywą może być tu Eurofala, Agrofala itp. Lekkie pokrycia włókno cementowe marki Cembrit lub Euronit. Mamy wiele sprzedanych dachów w okolicach Rzeszowa, gdzie świetnie się spisują.
    Pozdrawiam
  • Autor:
  • ~JAnn
  • Data dodania:
  • 2017-03-01 16:56:00
  • A może warto zastosować tanią dachówkę betonową Creatona lub Brass Monier?
    Wychodzi dość korzystnie, tyle że dość ciezka.
  • Autor:
  • ~Kamil S
  • Data dodania:
  • 2017-03-01 16:57:23
  • A ja bym przykrył blachą trapez Alucynk.
  • Autor:
  • ~Borysek
  • Data dodania:
  • 2017-12-19 12:20:48
  • Ja u siebie położyłem Eurofale i moim skromnym zdaniem jest to fajne rozwiązanie. Nie musiałem przełacać dachu tylko przykręciłem eurofale do starych łat. Cenowo też wygląda to dobrze, wiadomo taniej wyjdzie najtańsza blacha ale z jakością nie ma co porównywać zadowolony))