odpowiedz na temat
  • Autor:
  • ~Romek_T
  • Data dodania:
  • 2017-02-23 11:28:27
  • Bardzo proszę o poradę dotyczącą wilgoci u mnie w domu. Przy ostatnich bardzo niskich temperaturach okna dachowe przy uszczelkach zamarzały od środka, futryna dookoła okna była cała mokra, woda praktycznie lała się po ścianie i pod każdym oknem dachowym mam zacieki. Dodatkowo w dwóch lub trzech miejscach - narożniki domu, miejsca gdzie dach schodzi się ze ścianą, także mam strasznie mokre. Mieszkam w domu drugi sezon grzewczy, rok temu wykonawca zwalał winę na to, że wszystko jest jeszcze świeże itd.Proszę o podpowiedź czy aż takie zawilgocenie jest normalne, czy jest to błąd w wykonaniu docieplenia i osadzenia okien?
  • Autor:
  • ~Avito
  • Data dodania:
  • 2017-02-23 12:05:41
  • Witam.
    Z Pana wypowiedzi wynikają tak naprawdę dwa problemy.
    Pierwszy to ocieplanie okien, a drugi izolacja dachu.
    Okna montowane są w strefie "zimnej", czyli na poziomie pokrycia. Z tego wynika że rama nie jest od boku docieplona, jedynym rozwiązaniem jest zamontowanie kołnierza ocieplonego jeśli jest taka możliwość Często wykonywane są również ocieplenia z wełny przez dekarzy podczas montażu.
    Drugi problem to ocieplenie dachu, tu może być wiele czynników; począwszy od jakości wełny, po kiepską membranę lub jej brak. Zaprasza do kontaktu w celu dłuższej rozmowy, lub porady. Pozdrawiam